top of page
Parkourová škola
Logo Parkour school png.png

PARKOUR A JEHO PŘÍNOS PRO DĚTI A MLADISTVÉ

KONDICE

SEBEROZVOJ

SOCIALIZACE

Parkour je pohybová aktivita, při které člověk zapojí celé tělo. Rozvíjí tak rychlost, sílu, vytrvalost, hbitost, koordinaci. Při skákání člověk zlepšuje rychlost učení se novým technikám, cvikům a trikům tzv. motorickou docilitu.

Parkour se sice dá trénovat i samostatně, avšak mnohem zábavnější i bezpečnější je to v kolektivu. Podpora, inspirace i motivace zde pramení zejména ze společných tréninků. Parkour je skvělou cestou, jak zaručeně poznat nové kamarády.

Parkour je skvělou možností, jak trávit svůj volný čas. Pokud je pohyb intenzivní, vyplavují se do těla endorfíny (hormony štěstí), cítíme se poté velmi dobře. Parkour toto umožňuje dvojnásobně, díky velkému prostoru pro sebezdokonalování, které zvyšuje sebedůvěru a sebevědomí.

NAŠI TRENÉŘI

1_edited.jpg

Mgr. Marek Moravec

Marek Hartmann

2_edited.jpg
Vaness 1_edited.jpg

Vaness Krištofová

Matěj Halfar

1.JPG
MIKA 2_edited.jpg

Lukáš Mika

Patrik Stuchlík

IMG_7751_edited.jpg

Po mnoha nasbíraných zkušenostech z oblastí parkouru, pohybu a sportu, trénování a práce s dětmi jsme se rozhodli založit parkourovou školu. Naše hlavní vize byla a stále je šířit pohyb a zdravý životní styl mezi děti a mládež. Poměrně nová pohybová disciplína Parkour & Freerunning je dokonalým nástrojem k tomu, dovést děti k aktivnímu životnímu stylu a komplexně rozvíjet jejich pohybové dovednosti. 

Parkour SCHOOL, z.s.

Parkourová organizace, která žije pohybem!

Jsme organizací, jejímž cílem je sdílet, učit a předávat znalosti o pohybu. Naším hlavním zájmem je pohybová disciplína a sport Parkour & Freerunning, avšak při učení nahlížíme na pohyb i z komplexnějšího hlediska. Náš tým tvoří trenéři s dlouholetou praxí a profesionálním přístupem. Mezi naše činnosti patří pořádání parkourových tréninků, workshopů, táborů, soutěží a dalších akcí.

2-2_edited.jpg

Petr Šíma

bottom of page